Kdy je čas použít v bazénu přípravek pH minus


Kvalita vody v bazénu závisí na mnoha faktorech. A jedním z nich je i pH, tedy podíl volných vodíkových iontů. Ideální je hodnota okolo čísla 7, tedy neutrální, i když lidská pokožka zvládne i poněkud vyšší hodnoty. Pokud však budou tuto mez překračovat o vyšší hodnotu, ať už směrem nahoru či dolů, pak se bez nadsázky koupeme v zásadě či v kyselině. A to pro naše tělo rozhodně není příliš prospěšné.

Jak již bylo řečeno, člověk bez problému zvládne lehce vyšší hodnotu pH. Problém je, pokud je vyšší. Kyselina, byť velmi slabá, může udělat na kůži pěknou paseku – a to ani není řeč o tom, co může napáchat na sliznici, ať už „tam dole“ či v očích, puse nebo nosních dírkách. Naštěstí máme přípravek pH minus Chlorito, který dokáže tuto hodnotu snížit na přijatelnou mez.

skok do bazénu

Otázkou však je, kdy jej použít. V tomto případě jej totiž nelze využívat jako preventivní prostředek. Tím bychom totiž dosáhli opačného efektu, kdy by bylo pro změnu příliš nízké, a i to by byl pro nás nakonec problém. Koneckonců naše tělo se zvládne potýkat s kyselými či zásaditými látkami jen do určité hranice. Jak ale poznat, že je překročena a je nutné přistoupit k nápravě?

Pomoci nám mohou takzvané pH testery, které lze bez problému kupit v krámě. Ty samozřejmě nejsou úplně přesné jako ty, které používají odborníci, dovedou nám však dát poměrně slušnou představu o tom, jak na tom jsme. Na jejich základě pak můžeme přistoupit k řešení.

klasický bazén

Jen je nutné je používat pravidelně. Faktem totiž je, že změna těchto parametrů se navenek nijak neprojevuje. Můžeme mít krásně čistou vodu, aniž by nás napadlo, že je to v podstatě kyselina, byť velmi slabá. Ideální je, pokud celou situaci podchytíme včas, dříve, než se stačí rozvinout. Tak totiž budeme potřebovat mnohem méně onoho přípravku, což nám rozhodně ušetří peníze, což v dnešní době rozhodně potřebujeme.